Ankara Gölbaşı'nda FETÖ'cülerin izi
10 08 2016

Ankara Gölbaşı'nda FETÖ'cülerin izi

http://fotocdncube.gazetevatan.com/vatanmediafile/Haber598x362/2016/08/08/golbasinda-uzerinde-gulen-in-ismi-yazilan-evraklar-2325300.Gif

Gölbaşı Hacılar Mahallesi Küme Evleri mevkisinde ikamet eden Yıldırım  Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi doktor Halil Kara, çocuklarıyla oynarken, maytap yakmak için kağıt aradığı sırada  rüzgarın savurduğu, bir bölümü yanmış bir kağıt bulduğunu söyledi.

 

Mahkeme evrakına benzeyen kağıdın üzerinde FETÖ elebaşının adını  görünce çevreye baktığını ve yakındaki bir tarlada öbek halinde yanmış belgeleri  bulduğunu söyleyen Kara, önce polisi aradığını, olay yerinin jandarma bölgesi  olduğunu öğrenince de jandarmayı haberdar ettiğini anlattı.

Büyük bölümü kül haline gelmiş, içinde mahkeme evrakının da bulunduğu  kağıtların yanı sıra bilgisayar hard diskleri, video kasetler ve kitaplar da  bulduğunu anlatan Kara, çevrede ateş yakıldığını düşünmediğini, bunların başka  bir yerde yakıldıktan sonra buraya getirilip atılmış olabileceğini kaydetti.

Kara'nın ihbarının ardından bölgeye gelen jandarma ekipleri de çevrede  araştırma yaptıktan sonra incelemek üzere delilleri topladı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

0
0
0
Yorum Yaz